menu

Куміте

КУМІТЕ - це вища форма реалізації технічної майстерності, перевірка отриманих раніше навичок в процесі взаємодії з противником, що володіє тими ж прийомами.

Як складова частина тренувального процесу, куміте передбачає кілька послідовно ускладнюються і взаємопов'язаних ступенів, які відповідають певним етапам навчання.

На початковому етапі попередньо обговорюються всі технічні дії: рівні атак, техніка їх проведення тощо. Це якусоку-куміте або «договірне куміте», яке в сётокане найчастіше називається кихон-куміте або «основне куміте»

Кихон -куміте складається з декількох видів:

гохон-куміте ( «пятіходовой куміте», або обумовлений і повністю формалізований спаринг на 5 кроків)

Санбон-куміте ( «триходовий куміте», або обумовлений і формалізований спаринг на 3 кроки)

кихон іппон-куміте ( «основний одноходовой куміте», або обумовлений спаринг на 1 крок, коли відомий рівень і тип атаки)

На більш просунутих ступенях навчання поступово переходять до напіввільних бою (Дзію іппон-куміте) та вільному.

Куміте спаринг. На початкових етапах навчання каратека допускається тільки до обумовленого спарингу, і фактично на цьому етапі перехід до куміте є основною метою практикуючого.

Куміте розглядається одночасно як метод тренування, і як мета вдосконалення.

Куміте формує правильне сприйняття бою як такого, тренує реакцію, спритність, допомагає досягати максимально ефективної техніки ведення бою, удосконалює сприйняття, звикання до ударів, болю.

А найголовніше куміте допомагає розвинути психологічну стабільність в повсякденному житті.



Підводячи підсумок розгляду основних видів навчального спарингу, необхідно відзначити деякі загальні моменти, наявність яких в будь-якому вигляді куміте обов'язково:

1. Абсолютна контрольованість дій як з боку обороняється, так і з боку того, хто захищається.

Під контролируемостью дій розуміються наступні аспекти:

- почуття дистанції (правильний вбора її як для атаки, так і для захисту)

- чіткий контроль поступального руху центра ваги (загальна стійкість, збереження жорсткого балансу в атаці, так і в захисті)

- повна відсутність контакту в контратакуючих діях, так само як і в атаці, хоча атаці, хоча атаки проводяться в повну силу і швидкість

2. Рішучість і безкомпромісність у проведенні атак і захистів (тобто. Дотримання принципів кіме і киай). Якщо обидва партнери будуть ставитися до виконуваних дій як до умовної формі бою, то це зовсім нічого не дасть і буде марною тратою часу.

Тільки сприйняття дій партнера і своїх власних на рівні відносин категорії життя і смерті може дати якийсь результат.

У всякому разі, прагнути до подібного сприйняття Дзію іппон- куміте необхідно.

3. Постійне збереження дзаншіна і бойового духу. Противник повинен сприйматися як смертельно небезпечний ворог, і контроль за його діями і переміщеннями повинен бути адекватним і своєчасним, не можна ні на мить упускати ні дій його, ні намірів.

4. Взаємна повага партнерів. Необхідно пам'ятати, що противник, яким би він не був, допомагає йти по Шляху осягнення, і хоча б тому гідний поваги.

Куміте розглядається одночасно як метод тренування, і як мета вдосконалення. Куміте формує правильне сприйняття бою як такого, тренує реакцію, спритність, допомагає досягати максимально ефективної техніки ведення бою, удосконалює сприйняття, звикання до ударів, болю. А найголовніше куміте допомагає розвинути психологічну стабільність в повсякденному житті.

тактика куміте

Існує три способи оволодіння ініціативою.

Перший-вересень Але вересня (захоплення ініціативи)

Другий - Го Але вересня (перехоплення ініціативи)

Третій-Таї Але вересня

На початку будь-якого поєдинку існують тільки ці три способи. Відповідно до способу оволодіння ініціативою перемога може бути досягнута швидко.

Го Але Сент - перехоплення ініціативи, це не те ж саме, що контратака або бій від оборони, так само як і не просте схиляння противника до дії. Це означає нав'язування противнику вигідних вам дій, а потім завершення атаки у відповідності зі своїм планом.

Простіше кажучи, ви виконуєте блок з відходом назад і після закінчення удару суперника виконуєте контратаку за зворотним рухом руки або ноги (вихід-вхід).

Вересень Але Сен- це техніка зустрічі. При атакуючих діях противника Ви повинні його випередити зустрічній технікою, що не здійснюючи жодних доглядів назад. Вся техніка виконується строго тільки вперед.

Розрахунок часу є важливим, також як і ритм без якого неможливо заволодіти ініціативою. В ту мить, коли ще не вирішено, чи проводити прийом чи ні, краще змінити мааі (дистанція). Але як тільки ви це зробили, слід проводити прийом без сумнівів і коливань.

Таї Але Сен- це пряма атака з бойової стійки.

У Таї Але вересня не демонструє ніякого руху, будь-яка атака проводиться з Кама, а захист ведеться відповідно до ситуації. Це означає: контакт з противником, руйнування його оборони і атака. У цьому випадку тактика має першорядне значення, прийоми- другорядне.

Простіше кажучи, це рух вперед з блоком і відразу контратака без паузи. Вищим майстерністю в цій техніці є, коли передня нога суперника при атаці не торкнулася землі, а ви зробили блок-удар.

Таї-сабаки-це спосіб переміщення від атаки. Догляд в сторони, вперед, назад, під кутом, 8 сторін світу.

Йдучи від атаки зміщенням корпусу або зниженням стегон, можна розкритися, і, потрапивши під серію прийомів, опинитися загнаним в кут. Тому після відходу від атаки слід змінити напрямок і негайно контратакувати в момент руху. Коли противник настає, більш раціонально НЕ протистояти йому прямо, краще впоратися з його атакою за допомогою блоку, що відводить удар рукою або ногою в сторону від себя.Виполняя це, можна порушити рівновагу суперника контратакою. При перекладі оборонного дії в атакуючий є можливість надати величезну силу прийомам за допомогою дихання, концентрацією духу і миттєвого напруги м'язів. Це повинно відбуватися одночасно зі зміщенням центру ваги.